Dzień bezpieczeństwa w Gniewinie

• 2017-05-18 08:39:22
  • Szkoła podstawowa, Aktualności

11.05 br. w Samorządowy Zespole Szkół w Gniewinie odbyła się już V edycja programu ,,Bądź bezpieczny’’. Przez dwie godziny odbywały się zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, które były podzielone na bloki z uwzględnieniem wieku i tematyki.

Dzień bezpieczeństwa w Gniewinie

Przyjechali do Nas Funkcjonariusze Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Wejherowie, którzy przygotowali prelekcje o konsekwencjach z nieprzestrzegani prawa, ale też opowiedzieli o swojej pracy. Ciekawy pokaz z psem przewodnikiem połączony z prelekcją przygotowali Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz Komisariatu Policji w Gniewinie. Bardzo ciekawy i pouczający był pokaz z pierwszej pomocy przygotowany przez nauczyciela SZS Pana Krzysztofa Balczyńskiego, który jest również ratownikiem medycznym. Nie mogło zabraknąć również strażaków. W tym roku przyjechali ochotnicy z OSP Nadole, przygotowując pogadankę o swojej pracy oraz pokaz sprzętu dla najmłodszych. W drugiej części przygotowali wraz z ratownikiem i Policją pozorowany wypadek topiącej się dziewczyny. Pragnę podziękować zaproszonym gościom mając nadzieję, że te zajęcia przyczynią  się do bezpiecznych zbliżających się wakacji.

Organizatorem programu była Aleksandra Pokorska z pomocą nauczycieli Pani Beaty Nastały i uczniów z gimnazjum: Wiktorią Funk, Mariuszem Kurowskim, Jakubem Hallmanem, Jakubem Holendrem, Jakubem Staszewskim.